Zbiórka dla schroniska – dziękujemy!

ZSP Nr 3 w Gliwicach kolejny raz zorganizował Akcję pomocy dla bezdomnych zwierząt przebywających się w Schronisku w Sośnicy.

Takie Akcje są niezwykle wychowawcze, dają dzieciom wiele radości, uczą empatii i uczulają na krzywdę i potrzeby zwierząt.

Wyjątkowo – z uwagi na pandemię koronawirusa i nieobecność dzieci w szkole w listopadzie i grudniu – akcję zorganizowaliśmy w tym roku nieco później… na przełomie stycznia i lutego, czyli zaraz po powrocie dzieci szkoły – do nauczania stacjonarnego.

Podobnie jak w ubiegłych latach i tym razem również rodzice oraz dzieci nie zawiedli i okazali swoje OGROMNE ZAANGAŻOWANIE w pomoc dla zwierzaków!!!

Każdego dnia dostarczano do szkoły żywność (puszki, saszetki, karmę mokrą i suchą, smakołyki, makarony, kasze i ryż) dla psów oraz kotów, a także niepotrzebne w domach (a przydatne zwierzętom przebywającym w klatkach) koce, ręczniki, legowiska, miski, szczotki, smycze, artykuły do pielęgnacji zwierząt oraz zabawki. Wszystkie ofiarowane dary zostały już przekazane Schronisku w Gliwicach – Sośnicy.

SERDECZNIE DZIęKUJEMY wszystkim rodzicom i dzieciom za aktywne włączenie się w organizację pomocy dla zwierząt i zbieranie potrzebnych rzeczy. Jak zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc!!!

Organizatorka akcji: Beata PoskartZobacz zdjęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.