Wycieczka do Oświęcimia

W dniu dzisiejszym uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Oświęcimia. Celem wycieczki był Auschwitz-Birkenau, największy pod względem liczby ofiar nazistowski obóz koncentracyjny i obóz zagłady.

Uczniowie wraz z opiekunami pod opieką przewodników rozpoczęli zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie zwiedzili najważniejsze obiekty poobozowe: rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów oraz baraki więźniarskie.

Odwiedzane miejsca, eksponaty muzealne oraz multimedialne ekspozycje zrobiły wielkie wrażenie na zwiedzających. Była to prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.