Wolontariusze z klasy 3c i 8c

W dniu 16 grudnia 2019 roku wolontariusze z klas 3 c i 8 c wraz z paniami odwiedzili Dom Dziecka znajdujący się w Gliwicach przy ulicy Jagiellońskiej.  Spotkanie miało bardzo radosny charakter. Dzieci przyjęły naszych uczniów bardzo ciepło. Dziewczynki z klasy 8 przeczytały bajeczkę pt. „Prezent dla Świętego Mikołaja”, dzieci słuchały w skupieniu a później odpowiadały na pytania. Wspólnie się również bawiliśmy i tańczyliśmy.  Dzieci z klasy 3 zadeklamowały pięknie wiersze o świętach. Odbył się również Quiz z nagrodami. Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy przy akompaniamencie skrzypiec.
Dzieci pożegnały się z nami bardzo ciepło i zaprosiły nas do siebie na kolejne integracyjne spotkanie. Na pewno skorzystamy :).
Wszystkim dzieciom przebywającym w placówce przekazaliśmy pierniczki i babeczki wykonane przez rodziców i same dzieci. Wręczyliśmy również środki czystości, które zakupiliśmy za pieniądze uzyskane w czasie kiermaszu bożonarodzeniowego.
Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękujemy!
.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.