Wolontariat – podsumowanie akcji

Uczennice klasy 3D gimnazjum: Julia Andryszak, Julia Grabowska Paulina Wójcik , zorganizowały w naszej szkole zbiórkę materiałów higienicznych dla dzieci z Placówki Pieczy Zastępczej w Gliwicach, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP.

14.06.2019r wolontariusze klasy 3D i 3C przekazali siostrom zakonnym dary od wszystkich dzieci z ZSP Nr 3. W domu dziecka przebywa ponad 100 małych podopiecznych i wszelka pomoc jest mile widziana. Zapewniono nas, że wszystkie materiały higieniczne bardzo się przydadzą. Uczniowie również bawili się z dziećmi na placu zabaw.  Maluchy nie chciały od nich odstąpić, gdy musieliśmy wracać do szkoły. W przyszłym roku szkolnym również planujemy podobne akcje.

Opiekun: Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019, Szkoła, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.