WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Za nami pierwszy etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez śląskiego Kuratora Oświaty. Konkursy przedmiotowe obejmują i poszerzają treści podstawy programowej z poszczególnych przedmiotów. Trzeba się wykazać naprawdę dużą wiedzą i umiejętnościami, by osiągnąć sukces.

Konkursy te mają szczególną rangę, gdyż przejście do trzeciego etapu daje szansę na uzyskanie tytułu LAUREATA lub FINALISTY, z czym wiążą się korzyści w postaci dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkół średnich lub możliwość niepisania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu (uczeń otrzymuje za tytuł laureata 100% z egzaminu).

W tym roku aż 24 uczniów z naszej szkoły przeszło do drugiego etapu konkursów – z matematyki: 8 osób, z języka angielskiego: 9 osób, z historii: 3 osoby, z fizyki: 2 osoby, a z geografii i chemii po jednej osobie.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali ich do konkurów. Życzymy niegasnącego zapału do zdobywania wiedzy i umiejętności oraz kolejnych sukcesów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.