Uczymy ratować – zajęcia z I pomocy

Wiemy, jak ważna jest znajomość i umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Praktyka już niejednokrotnie pokazała, że nawet kilkuletnie dzieci, potrafiły uratować życie dorosłym – dzięki znajomości tych zasad.

W ubiegłym tygodniu wszyscy uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały okazję nie tylko posłuchać o zasadach i zadać pytania prowadzącemu, ale co najważniejsze mogły sprawdzić siebie w praktyce. Na specjalnym fantomie ćwiczyły uciski klatki piersiowej oraz wzajemnie pod czujnym okiem specjalisty trenowali pozycję bezpieczną.

Warsztaty obejmowały: wezwanie pomocy (telefon, zasady rozmowy, określenie bezpieczeństwa miejsca i własnego, ocenę przytomności i oddechu poszkodowanego, praktyczną naukę RKO (uciśnięcia klatki piersiowej), układania w pozycji bocznej ustalonej.

zobacz zdjęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2023/2024, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.