Warsztaty kartek świątecznych „Wkręć się w święta”.

Niesamowita jest magia Świąt Bożego Narodzenia oraz okres oczekiwania na nie. Wolontariusze z naszej szkoły znajdują czas i ochotę, aby wykonać miły gest wobec  innego człowieka, którego kompletnie nie znają. Pragną sprawić komuś miłą niespodziankę, okazać mu, że jest ważny i ludzie o nim pamiętają.

Chociaż jest jeszcze prawie miesiąc do świąt, lecz taka atmosfera  zagościła w naszej szkole 19 listopada 2021r. Odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty kartek świątecznych, które wykonywaliśmy dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej NASZ DOM w Gliwicach. Gościliśmy również przedstawicieli  z Osiedlowego Klubu Seniora. Współpraca zaowocowała wykonaniem ogromnej ilości pięknych, mieniących się świecidełkami kartek. Ponadto  spędziliśmy popołudnie w miłej atmosferze wśród przyjaciół.

Kartka jest szczególną formą wyrażenia swojej pamięci o kimś, gdyż ma charakter materialny, nie jest ulotna, jak rozmowa telefoniczna, czy kilka zdań wysłanych jako sms. Mamy nadzieję, że nasze karty będą świetną pamiątką dla każdego obdarowanego.

Opiekunowie: Małgorzata Kwaśnicka, Elżbieta Kwiatkowska

Zapraszamy do galerii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.