Warsztaty edukacyjne

W maju klasy drugie, pierwsza i zerówka wezmą udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic. Spotkanie ma na celu propagowanie profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz adaptację Dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas spotkania Uczniowie poznają zasady prawidłowego szczotkowania zębów i zdrowego odżywiania. Dodatkowo Dzieci zapoznają się z podstawowymi zabiegami profilaktycznymi i metodami leczenia zębów.  Podczas spotkania przeprowadzone zostanie wstępne badanie stanu zębów Dzieci. Dziecko otrzyma wynik tego badania w formie diagramu z oznaczonymi zębami wymagającymi kontroli lekarskiej.
Nauczyciel koordynator warsztatów Pani Małgorzata Dobosz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.