Szkolny Konkurs Kaligrafii dla klas pierwszych

W dniu 18 marca 2021 r. odbył się Szkolny Konkurs Kaligrafii, w którym uczestniczyło dwanaścioro uczniów, po 3 reprezentantów z każdej klasy pierwszej.

Głównym celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na obowiązek dbałości o kształtne i poprawne pismo, budzenie szacunku dla tradycji kaligrafii, która jest nie tylko sposobem przekazywania informacji, ale kształtuje i odzwierciedla charakter piszącego: jego pracowitość, zaangażowanie, trening i talent.

Podczas oceny prac uwzględniano: ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe dzielenie wyrazów, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz właściwe łączenie liter.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Lev Astafiew kl.1b, Lena Kasprzyk kl. 1d

II miejsce: Marta Maj kl. 1a

III miejsce: Michalina Twardzik kl. 1c

Wyróżnienia: Kinga Cybulska kl.1a, Agnieszka Waś kl.1b, Zofia Bączyńska kl. 1c,

Julia Waksmańska kl. 1d, Sławomir Barczyk kl. 1d.

WSZYSTKIM TEGOROCZNYM UCZESTNIKOM BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2020/2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.