Koło teatralne Scena

W naszej szkole działa Szkolne Koło Teatralne „SCENA”. Uczniowie należący do koła przygotowali w tym roku szkolnym spektakl pt. „Cześć Pippi”. Pochwali się tym spektaklem na XVI Regionalnym Festiwalu Małych Teatralnych „Tworzymy teatr prawdziwy”.
Rywalizowaliśmy z 18 zespołami teatralnymi z całego śląska.
Udało nam się wywalczyć na scenie III miejsce. Wygraliśmy ogromną radość i satysfakcję z włożonej pracy oraz drobne upominki rzeczowe.
Wzięliśmy udział również w IV Festiwalu Małych Form Artystycznych organizowanym przez Chorzowskie Centrum Kultury w Chorzowie. Dostaliśmy się do finałów i mieliśmy okazję wystąpić na pięknej scenie Chorzowskiego Centrum Kultury. Oceniało nas profesjonalne jury aktorskie w składzie: pani Dorota Pomykała -aktorka filmowa i teatralna, pani Henryka Wach-Malicka- krytyk teatralny; pani Magdalena Piekorz- reżyser i scenarzystka, pan Mirosław Neinert- aktor teatralny i dubbingowy
Udało się wygrać tym razem II miejsce!!
Wygraliśmy również specjalną nagrodę aktorską dla Alicji Wojtkiewicz za tytułową rolę Pippi (więcej o Festiwalu na stronie www.chck.pl/) Przedsatiwciele zespołu aktorskiego wzieli udział we wspaniałej gali w teatrze w Chorzowskim Centrum Kultury, oraz mieli okazje obejrzeć spektakl pt. „SZYSZYMORA”
(Zdjęcia)
Opiekun Szkolnego Koła teatralnego SCENA
Monika Ballas

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok szkolny 2016/2017, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.