Szkoła Niepodległa – kartki

Świętując 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie  naszej szkoły projektowali kartki patriotyczne, które zostały wysłane do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Projekt był realizowany przez dwa tygodnie, głównie w ramach godziny wychowawczej. Kartki tworzone w ramach „Szkoła Niepodległa” odwoływały się do tradycji obchodzenia imienin marszałka Piłsudskiego – 19 marca.  Po raz pierwszy, na szerszą skalę od roku 1915. Wiele kartek Piłsudski otrzymał w 1918r., kiedy był więziony przez Niemców w twierdzy magdeburskiej, które wręczono mu  dopiero po uwolnieniu 8 listopada. Ile miesięcy kartki z życzeniami cierpliwie czekały na swojego adresata?

Dzieci i młodzież naszej szkoły wykazali się ogromną pomysłowością oraz  talentem plastycznym. Każdy tworzył kartkę na miarę swoich możliwości. Efekty pracy możemy podziwiać na poniższych zdjęciach. Ilość kartek była tak duża, iż konieczne było zrobienie aż trzech serii zdjęć, a waga wysłanej paczki wynosiła 3,6kg.

Zobacz prace

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.