Święto Drzewa- wycieczka do Rachowic 10.10. 2019 r

Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy jesienne „Święto Drzewa”.

Celem organizowanej wycieczki edukacyjnej dla klas szóstych było rozwijanie wrażliwości młodzieży na zagadnienia ochrony środowiska naturalnego, dostrzeganie piękna przyrody w uprzemysłowionych zakątkach Wyżyny Śląskiej.

Pani leśniczy opowiadała nam o swojej ciekawej pracy, osobliwościach przyrody oraz różnych tajemnicach lasu. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem, połączonym z pieczeniem kiełbasek oraz „sesją fotograficzną” w promieniach południowego słońca.

Refleksje uczniów i nauczycieli po udanej wycieczce sprowadzają się do jednego wniosku:

Ważne jest kształtowanie pozytywnego nastawienia do otaczającej nas przyrody. Znajdowanie w najbliższej okolicy takich miejsc, w których zdrowo i spokojnie pośród szumu drzew i jesiennych kolorów można miło spędzić czas i przy okazji wiele się nauczyć.

Organizatorzy wycieczki: Małgorzata Kwaśnicka, Beata Zagała, Iza Antonowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.