Program – Śniadanie daje moc!

Od początku roku szkolnego 2016/2017 klasa 2a z wychowawczynią Panią Małgorzatą Dobosz oraz wychowawcy szkolnej świetlicy w SP-5 wraz z uczniami, przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Śniadanie daje moc”.

Podczas zajęć świetlicowych, nauczyciele realizowali z uczniami specjalnie opracowane przez organizatorów scenariusze, zadania, konkursy, pogadanki. Przekazywali uczniom ważne informacje na temat zdrowego odżywiania, prawidłowego przygotowywania posiłków, prowadzenia aktywnego stylu życia oraz tego jak ważne jest śniadanie. Na podstawie zdobytej podczas zajęć wiedzy, dzieci miały do wykonania różne zadania połączone z zabawą. Były to m.in. plakaty przedstawiające zdrowe produkty śniadaniowe, mini teatrzyk o warzywach i owocach, przygotowanie przepisów kulinarnych z pełnowartościowymi posiłkami oraz wiele innych ciekawych prac.

Podsumowaniem realizacji programu będzie uroczyste śniadanie, które odbędzie się 7 listopada 2016r. w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Gliwicach. Do współpracy i organizacji tego finałowego i smacznego wydarzenia zaproszono następujące osoby i firmy:
Rada Rodziców SP-5 w Gliwicach,
Szkolny Sklepik „Sport Activ”,
Ciastkarnia „Marysieńka”,
Towarzystwo Sportowe „Silesiaman Triathlon”
Drukarnia Kokoi Studio.

Swoją obecnością zaszczycą również zaproszeni goście oraz gliwickie media.

Już wkrótce na naszych stronach internetowych oraz FB fotorelacja ze śniadaniem w roli głównej.

Zapraszamy i pamiętajmy: Śniadanie daje moc!

logo-etixx-2016logo-kokoi-2016  logo-sport-aktiv-2016 logo-marysienka-2016

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok szkolny 2016/2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.