Program – Śniadanie daje moc

Pierwszy w naszej szkole Finał Ogólnopolskiego Programu „Śniadanie daje moc” już za nami. Było wesoło, smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo. W dniu 7 listopada uczniowie oraz zaproszeni goście uczestniczyli w śniadaniu, które zostało zorganizowane w auli naszej szkoły. Uczniowie samodzielnie przygotowywali zdrowe przekąski z produktów zakupionych dzięki dofinansowaniu przez Radę Rodziców ZS-P3, szkolny sklepik Sport Activ oraz Towarzystwo Sportowe Silesiaman Triathlon. Stoły także upiększały i wspaniałe, kolorowe i przesmaczne kanapki przygotowane przez Cukiernię Marysieńka.

Zaproszeni goście, włączyli się do wspólnej zabawy pomagając uczniom w przygotowaniach, a także biorąc udział w kulinarnych konkurencjach np. obieranie jabłka lub quizie na temat zdrowego odżywiania. Program artystyczny zapewniła także klasa 2b. Uczniowie Pani Anny Cichockiej przedstawili wiersz pt. ”Na straganie”. Pan Sebastian Chojnowski – zawodnik znajdujący się w ścisłej polskiej czołówce triathonistów oraz uznany dietetyk sportowy opowiedział jak ważne jest zdrowe odżywianie, dzięki któremu można osiągać wspaniałe sukcesy w sporcie.

Program ŚNIADANIE DAJE MOC spodobał się uczniom, którzy bardzo zaangażowali się w cały projekt. Koordynatorki programu, Ewa Baran, Anna Szczeponik oraz Małgorzata Dobosz – nauczycielki SP-5 z wielką przyjemnością będą kontynuowały program w kolejnych latach. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do relacji na stronie www.gliwice.eu, wywiadu udzieliła Pani Dyrektor Małgorzata Hutnikiewicz, Pani Ewa Baran – nauczyciel wychowania fizycznego oraz specjalni rzecznicy prasowi: Maja Serafin, Szymon Broniszewki oraz Marysia Bielicka.

Współorganizatorami Uroczystego Śniadania byli: Rada Rodziców SP nr 5, Cukiernia Marysieńka, Szkolny Sklepik Sport Activ, Towarzystwo Triathlonowe Silesiaman Triathlon oraz Agencja Reklamowa Kokoi Studio.

Podziękowania

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok szkolny 2016/2017, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.