Silesia Incognita – konkurs wojewódzki

Uczennice naszej szkoły, Ania Lewandowicz i Hania Lewandowska z klasy 7a, zakwalifikowały się do II etapu trzeciej edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”.Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Miejskie w Tychach oraz Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach, a główną nagrodą  był wyjazd zwycięskiej drużyny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowany przez Patrona Honorowego Konkursu – Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plurę. II etap konkursu odbył się 06.04.2018r. w Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim.

Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji multimedialnej na wybrany temat. Nasze uczennice zainteresowały się życiem i działalnością księżnej Daisy. Przygotowana przez Anię i Hanię prezentacja znalazła się wśród 30 najlepszych (spośród 90 nadesłanych). Autorzy najciekawszych prezentacji zostali zaproszeni do udziału w II etapie konkursu, w którym uczniowie musieli zmierzyć się wieloma pytaniami dotyczącymi naszego regionu i jego historii. Nasze dziewczyny nie przeszły do ścisłego finału, niemniej jednak ogromnie gratulujemy im znalezienia się wśród 30 najlepszych drużyn  całego województwa.
Do konkursu dziewczynki zostały przygotowane przez Panią Patrycję Małkiewicz i Izabelę Krzecińską.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.