Relacja z wycieczki do Włoch

Wycieczka do Włoch w dniach 6-10 maja 2019

Uczniowie naszej szkoły wyruszyli na podboje uroczych zakątków Włoch. Spacerowaliśmy magicznymi uliczkami Werony i Wenecji, zwiedzaliśmy różne zabytki i ciekawe miejsca. Próbowaliśmy gigantycznych lodów o cudownych smakach i kupiliśmy cała masę pamiątek. Spacerowaliśmy brzegiem górskiego Jeziora Garda o kryształowych wodach, obserwując panoramę przycupniętych w cieniu majestatycznych Alp Trydenckich. Na następny dzień pogoda pokrzyżowała nam trochę plany i nie mogliśmy wjechać kolejką górską na Monte Baldo, aby spojrzeć na Jezioro Garda z „lotu ptaka”. Jest to jednak pretekst, aby tu jeszcze wrócić i nadrobić zaległości w zwiedzaniu.

Codziennie w hotelu na obiadokolację serwowano nam obowiązkowo włoski makaron –  spaghetti z sosem pomidorowym, półmiski z grillowaną cukinią, z pomidorami,  papryką, czarnymi oliwkami.

Nie musicie pytać jak było? Super!!!

Zobacz prezentację

Opiekunowie wycieczki:
Małgorzata Kwaśnicka, Maria Kania, Ewa Asztabska, Beata Nitsze

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.