Półkolonie I turnus – relacja

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie ferii zimowych czyli w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawicieli III Komisariatu Policji.  Funkcjonariusze uświadamiali uczniom potrzebę zachowania rozsądku i zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania zimowych sportów i organizowania zabaw na świeżym powietrzu, a także podczas poruszania się po ulicach i drogach publicznych.
W czasie ponad godzinnego
spotkania stróże prawa omówili także zasady bezpieczeństwa nad zamarzniętymi akwenami wodnym, wskazywali, że jedynym bezpiecznym  miejscem do uprawiania łyżwiarstwa jest profesjonalne lodowisko.

Nauczycielki języka angielskiego ze szkoły językowej Clan podczas półkolonii zimowych w naszej szkole zorganizowały grę w podchody po angielsku:) Uczniowie mieli zadania do wykonania, które opisane były w języku Szekspira.
Do gry zaproszeni zostali uczestnicy najstarszej grupy. Wszyscy świetnie poradzili sobie z rozmaitymi zadaniami. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

W dniu 1.02.2018 nasza półkolonia wzięła udział w niezwykłej podziemnej przygodzie. W zabytkowych przestrzeniach Kopalni Guido w Zabrzu poznawaliśmy każdą część górniczej pracy i mogliśmy naprawdę dotknąć węgla. To były niesamowite przeżycia. Najwięcej emocji dostarczył nam zjazd windą pod ziemię na poziom 350 m.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.