Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Dnia 11.01.2019r. odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego konkursu „ POZNAJEMY PARKI  KRAJOBRAZOWE POLSKI”- etap rejonowy, który odbył się w siedzibie CKK  w Rudach k/ Raciborza. W konkursie wzięło udział 5 drużyn z terenu: Gliwic, Rybnika, Żor, Rud i  Orzesza. Po dotarciu do Rud  rozpoczęliśmy zwiedzanie miejscowość: klasztor cystersów, park wokół klasztoru w stylu angielskim, byliśmy nad rzeką Rudą i w parku linowym. Następnie udaliśmy się do siedziby Parku w dawnym szpitalu założonym przez Juliusza Rogera. ZSP 3 – Gimnazjum  reprezentowali uczniowie:  klasa III DGM w składzie: Paulina Wójcik, klasa VIII B: Agnieszka Lewandowska, Karolina Wszoła, Benedykt Główka.
Po ciężkich zmaganiach z pytaniami z biologii, geografii, ekologii i pytaniami dotyczącymi   „ Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich” uczniowie uplasowali się na  II miejscu. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się gimnazjum z Rud i będzie reprezentowało rejon  w IV etapie konkursu w Będzinie.

Koordynator konkursu: Mirosław Czeczot

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2018/2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.