Odwiedziny w Domu dziecka

15 czerwca 2022, grupa uczennic z klasy 8a i 8b pod opieką p. Małgorzaty Kwaśnickiej udała się do Ośrodka Opiekuńczo –  Wychowawczego przy ul. Jagiellońskiej w Gliwicach. Zanieśliśmy promienne uśmiechy oraz chęć do żartów i zabawy. Specjalnie na tę okazję przez dwa tygodnie zbieraliśmy w naszej szkole środki higieniczne i kosmetyki dla małych dzieci. Nasze uczennice poprowadziły różne zabawy i czytały bajki, czym sprawiły dzieciom wiele radości. Najtrudniejsze okazało się rozstanie. Dzieciaki nie chciały nas wypuścić i pytały „ Kiedy znowu przyjdziemy?”. Wychodząc z budynku domu dziecka, widziałyśmy, jak z zapałem machają nam rączkami  na pożegnanie.

Dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie i poświęcenie, oraz wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do zbiórki środków higienicznych na rzecz domu małego dziecka. W zamian za okazane serce dzieciaki odwdzięczyły się setkami uśmiechów i całusów.

Organizator: Małgorzata Kwaśnicka, wolontariusze koła PCK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.