Noc bibliotek w naszej szkole

Tegoroczna Noc Bibliotek w naszej szkolnej bibliotece miała miejsce 11 października .
Odkrywaliśmy nocne tajemnice biblioteki w budynku przy ulicy Żwirki i Wigury 85 od 16.00 do 19.00. W bibliotece spotkali się uczniowie z klas 1-3 . Hasło tegorocznych spotkań mieściło w sobie bardzo wiele znaczeń, a brzmiało „MOC BIBLIOTEK”
Rozpoczęliśmy spotkanie od wyjaśnienia hasła , szukaliśmy jaką moc może dać swoim czytelnikom biblioteka. Pomysłów było bardzo wiele. Później były zabawy z chustą Klanza (Zabawa w rekina przyniosła wiele emocji ! ) .
Ponieważ biblioteka daje też moc śmiechu , czytaliśmy żarty Koszmarnego Karolka , i sami opowiadaliśmy dowcipy. Tradycją naszych spotkań są warsztaty plastyczne . W tym roku
wykorzystując nowe techniki malarskie wykonaliśmy kartonowe miasteczko.
Był czas na małe przekąski, grę w „KALAMBURY” i „CZÓŁKO”.
Zakończyliśmy nasze spotkanie gimnastyką z książką , która dała moc
naszym mięśniom.

Nad całością czuwały p. Monika Ballas i p. Marta Dudka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2024/2025, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.