Międzyklasowy konkurs w śpiewaniu pieśni patriotycznych

W  dniu 05. 11. 2018 r. w Naszej Szkole zorganizowany został  Konkurs  dla  klas  V – VII Szkoły Podstawowej  nr5 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Gliwicach.

Konkurs składał się z 4 części:

1. Wprowadzenia
  2. Omówienia Tradycji śpiewania  Hymnu Narodowego
    Przedstawienie historii i tradycji śpiewania Hymnu Narodowego, poparte fragmentami  filmów dotyczących wykonania  „Mazurka Dąbrowskiego” w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Dzieci miały okazję zobaczyć  moment odegrania Polskiego Hymnu Narodowego w czasie imprez sportowych takich jak mecz  piłki nożnej, który rozgrywała nasza reprezentacja czy sukcesy polskich reprezentantów  w przykładowych dyscyplinach sportowych.

3.Konkursu w śpiewaniu pieśni patriotycznych i wojskowych.
4. Podsumowania.

– Podziękowanie klasom uczestniczącym w konkursie;

–  podanie informacji  o wynikach.

Wyniki  konkursu:
I  miejsce – klasa VI a ( 55 p.)
II miejsce – klasa V c ( 46p.)
III miejsce – klasa V d ( 43p.)

Uczniowie wyróżnieni:
– Specjalne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy V d Kinga Rokicka
– Wyróżnienie  – duet z klasy VI a: Natalia  Cierniak i Julia Szostakowska

Serdecznie gratulujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2018/2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.