List z Ugandy

Szkolni wolontariusze!

Otrzymaliśmy z Ugandy misji CALM w Namugongo list z podziękowaniem za opiekę i wsparcie. Zapewne wśród wesołych chłopców na zdjęciach jest też nasz podopieczny. Zadowolone buzie dzieci świadczą o tym, że znalazły miejsce, w którym są choć trochę szczęśliwsze. Zachęcam wszystkich do przeczytania listu i pooglądania zdjęć. Może na lekcjach wychowawczych lub języka angielskiego, napiszecie list do Ugandy i opowiecie  o naszej szkole.

Już od 8 lat działamy w programie Adopcji Serca, polegającej na przyjęciu pod swoja opiekę dziecka z kraju misyjnego. Nasza szkoła wspiera chłopca z Ośrodka Dzieci Misja Życia CALM. To placówka prowadzona przez misje salezjańskie. Placówka powstała dla chłopców ulicy, sierot, niechcianych dzieci z AIDS w wieku 5-20 lat.

Nasze zobowiązanie do opłacania składek wystarcza na dożywianie, naukę i podstawową opiekę medyczną  podopiecznego. Nauka w szkole podstawowej i zawodowej to konkretna praca, natomiast praca to godne życie. Podarujmy nadzieję tym, którzy nie mogą otrzymać żadnej szansy, nawet od swoich najbliższych.

Wiele klas już przekazało pierwsze składki na ten cel (są one dobrowolne). Zbiórkę zorganizują wychowawcy.  Za każde wsparcie jesteśmy Wam wdzięczni.

Przeczytaj list

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.