„Liczy się człowiek” – informacja szkolnego koła wolontariatu

W dniach od 31 X do 1 XI w Święto Wszystkich Świętych, odbędzie się na cmentarzach gliwickich kwesta pod hasłem „Liczy się człowiek”, której celem jest wsparcie działań Caritas Diecezji Gliwickiej w zakresie opieki nad osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi.

Kilkunastu uczniów z naszej szkoły zgłosiło się do wsparcia tej akcji formie wolontariatu, ale ze względów zdrowotnych, związanych z obostrzeniami musieli zrezygnować z kwestowania na wybranym przez siebie cmentarzu.

Dla tych wszystkich, którzy chcą się przyczynić do wsparcia osób starszych i niepełnosprawnych proponujemy wpłatę darowizny w systemie DotPay.pl . Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Caritas Diecezji Gliwickiej:

Jest to troszkę inny sposób przekazania pieniędzy na ten sam cel.

Wszystkim młodym wolontariuszom naszej szkoły dziękuje za chęć udziału i oddanie, zarazem życzę dużo zdrowia i zapewniam, że jeszcze w tym roku szkolnym zdążymy wiele dobrego uczynić dla innych.

Opiekun koła wolontariatu: Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.