Laboratoria Przyszłości – Wrzesień 2022

@LaboratoriaPrzyszlosci

Wrzesień był miesiącem obfitym dla naszych uczniów w nowości na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych.

* Uczniowie klas 5, 6, 7, 8 nabywali umiejętności z zakresu programowania i elektroniki przy użyciu robotów Photon. Dodatkowo rozwijać te zainteresowania mogli na warsztatach prowadzonych w oparciu o zestaw Be Creo z mikrokontrolerem.

* Klasy 5 rozpoczęły naukę postrzegania świata od poznawania zasad mikroskopowania. Używali do tego nowoczesnego elektronicznego mikroskopu.

* Duża część klas podczas licznych zajęć lekcyjnych lub warsztatów korzystała z długopisów 3D. Dzięki nim kształcili umiejętność przestrzennego myślenia.

Powstały m.in własnoręcznie zrobione breloczki do kluczy.

* W klasach 8 uczniowie dzięki modelom kulkowym mogli utrwalać budowę strukturalną poszczególnych cząsteczek.

* W ruch poszedł również pistolet….na klej:)

Dzięki niemu i sprawnym palcom naszych uczniów na warsztatach kreatywnych stworzyliśmy piękne kreacje na konkurs organizowany w ramach Nocy Naukowców.

* Klasy 1-3 zajęcia edukacyjne wspomagały uwielbiane przez uczniów konstrukcyjne klocki Mini Waffle. Uczniowie podczas ich używania rozwijali wyobraźnię, sensorykę, widzenie przestrzenne, rozmaite kompetencje w tym matematyczne.

* Duża ilość klas miała też okazję przenieść się do stolicy poszczególnych państw, czy zwiedzić inne słynne miejsca. Choć byli myślami…dzięki użyciu Green Screen – fotografie z tych cudownych miejsc pozostaną ich pamiątką.

ZdjęciaFilmiki

#LaboratoriaPrzyszłosci
Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani W.Rusin
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.