Laboratoria Przyszłości – maj 2023r.

Minął kolejny miesiąc roku szkolnego. Był to czas, w którym również „działaliśmy” z pomocami zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
* Klasy 1-3 utrwalały poznane wiadomości przy użyciu puzzli -Waffli. Dodatkowo rozwijały umiejętności pracy w grupie oraz kreatywne myślenie.
* Tworzenie modeli rozmaitych brył przy użyciu klocków magnetycznych Magformers, w tym miesiącu przypadło uczniom klasy 8a.
* Dodatkowo cześć klas 8, miała możliwość zwiedzić wirtualne, nieznane miejsca na świecie. Odbyło się to dzięki okularom ClassVR. Zabawy było co nie miara:)
* Klasy 5 uczyły się konstruować rowery. Nie były to jednak takie zwykłe jednoślady. Przy użyciu klocków LEGO, miały powstać pojazdy XXII wieku. Trzeba było ruszyć wyobraźnią 🙂 Przy okazji, trenowaliśmy pracę w grupach.
* Nie zapomnieliśmy o Dniu Matki i Dniu Ojca. Przy pomocy drukarki 3D oraz nowego programu do modelowania online Tinkercad, powstały ciekawe, a przede wszystkim wykonane od serca- zawieszki.
* Pomocny okazał się też w tym miesiącu laminator, dzięki któremu uczniowie klasy 6 mogli zalaminowac poznane zasady ortograficzne.
* Nowe robociki Ozoboty zawitały do części klas 5, 6, 7 i 8. Uczniowie mieli okazję nauczyć się je programować, wykorzystując puzzle specjalnie dla nich stworzone. Ciekawostką były puzzleAR.
* Ponadto w maju w naszej szkole odbył się festyn 🙂 Całość wydarzenia została udokumentowana sprzętem audio-video (zdjęcia z festynu, film z festynu).

Przed nami czerwiec ostatni miesiąc nauki w tym roku szkolnym. Czekamy na nowe, ciekawe pomysły.
Podsumowania miesiąca maj dokonała koordynatorka projektu Wioletta Rusin.

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.