Laboratoria Przyszłości – luty 2023r.

Luty obfitował w kolejne zajęcia z zakupionymi pomocami dydaktycznymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
* W ruch poszła tym razem laminarka. Uczniowie klasy 5b i 6b tworzyli własne zakładki do książek, które potem zostały zalaminowane. Wiedza się już nie zetrze:)
* Gogle VR zabrały uczniów klasy 5b w wirtualny świat.
* Klasy młodsze utrwalały matematykę przy użyciu Mini Waffi oraz trenowały projektowanie toru dla kulki przy pomocy zestawu GIGO.
* Klocki magnetyczne pomagały uczniom na zajęciach w ćwiczeniach manualnych. Uczniowie wykazywali się wyobraźnią przestrzenną. Ćwiczyli siatki brył.
* Uczniowie klasy 6a i 8c mieli okazję wyciszyć się, skoncentrować i ćwiczyć motorykę przy pomocy długopisów 3D.
* Kodowanie i programowanie przy pomocy zestawów BECREO również było dostępne dla chętnych uczniów 🙂
* Ulubione LEGO zawitało w tym miesiącu do klas 6b, 5c, 8e. Uczniowie projektowali pojazdy, budowali ulubione miejsca i przedmioty.
* Uczniowie 4b przenieśli się dzięki greenscreenowi w świat historyczny. Mogli „zrobić sobie” pamiątkowe zdjęcie z ulubioną postacią historyczną.
* Uczniowie uczęszczający na zajęcia dla obcokrajowców ćwiczyli mowę poprzez opisywanie konstrukcji zbudowanych na bazie zestawów GIGO oraz klocków Mini Waffle.
* Zestawy elektroniczne BOFFIN II pomagały uczniom klas 8 na lekcjach fizyki wykorzystać zdobytą wiedzę z elektryczności. Uśmiech na twarzy i głośne okrzyki radości pojawiały się, gdy „jajko zaświeciło”, „poruszył się neonowy napis”, zaświeciła kula disco, lub odleciał na drugi koniec sali wiatraczek 🙂
Duża część zdjęć szkolnych zajęć została wykonana przy pomocy zakupionego sprzętu fotograficznego.

Przed nami marzec. Nowy miesiąc, nowe wyzwania.
Koordynator Wioletta Rusin

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.