Kwesta dla hospicjum 1- 3 listopada 2019

Kwesta odbyła się na gliwickich cmentarzach z okazji dnia Wszystkich Świętych. Dochód ze zbiórki został przeznaczony na trwającą rozbudowę Hospicjum Miłosierdzia Bożego przy ul. Daszyńskiego w Gliwicach.

Przytoczymy kilka zdań pani Aneta Korzuśnik-Nowak, organizatora kwesty z ramienia gliwickiego hospicjum:

„Uzbieraliśmy… uzbieraliście 245 603,42 zł!

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas żeby, kwestować na rzecz Hospicjum oraz wszystkim darczyńcom za każdą wrzuconą złotówkę! W tym roku ze względu na warunki pogodowe Kwesta zyskała przydomek „ekstremalna”. Jak się okazało nie tylko pogoda uczyniła z niej wydarzenie bez precedensu. W tym roku rekordy mnożyły się jeden po drugim. Tegoroczna kwesta trwała 3 dni, wzięło w niej udział 19 organizacji, wydano łącznie ponad 820 puszek. Kwestowaliśmy, aż w 16 miejscach zarówno w Gliwicach, Knurowie jak i okolicznych miejscowościach: Pilchowicach i Wilczy.”

Wolontariusze – uczniowie  naszej szkoły, biorący udział w akcji:
Alicja Miecznikowska klasa  6a
Emilia Kmok  kl. 8b
Julita Pyszka kl.8b
Natalia Korytowska kl. 8b
Dagmara Roguszczak kl. 7a

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.