Koło historyczne

W dniu 14.10.2016 uczniowie z koła historycznego wraz z opiekunem udaliśmy się na zajęcia terenowe. Udało się zobaczyć wiele opuszczonych miejsc. Pierwszym celem wędrówki był dworzec wąskotorówki Gliwice Trynek, który jest już nieczynny, a kiedyś jeździł do Rud Raciborskich przewożąc turystów oraz górników do pobliskiej kopalni. Następnym miejscem do którego dotarliśmy był cmentarz trynkowski  na rogu ul. Kopalnianej i Pszczyńskiej. Znaleźliśmy płytę nagrobną osoby pochowanej w 1913 roku – Johanna Gruschka ur. 2105.1863 r. oraz na tej samej płycie był napis Szymon Ruda ur. 26.10.1856 r. – zm. 15.03.1897 r. Poza tym przyjrzeliśmy się dwom kamieniom przy ul. Pszczyńskiej naprzeciwko sklepu meblowego Agata – kamieniowi dystansowemu  oraz kamieniowi milowemu.  Ważnym miejscem, do którego dotarliśmy było miejsce upamiętniające  II filię obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Przy zjeździe na Sośnicę stoi pomnik przypominający wydarzenia z lat II wojny światowej. Na koniec naszej wycieczki odwiedziliśmy grób gliwickiego himalaisty Andrzeja Czoka na cmentarzu ligodzkim. Wycieczka się udała – zobaczyliśmy wiele różnych miejsc w naszej okolicy, a pogoda nam dopisała.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok szkolny 2016/2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.