IV  MIĘDZYNARODOWA  PRZERWA NA CZYTANIE – BIJEMY REKORD

Nasza szkoła wzięła  udział w akcji „Przerwa na czytanie” . Jest to  Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.  Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji.

Tegoroczna akcja „Przerwa na czytanie” miała miejsce w naszej szkole  24 października . W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele  obecni tego dnia w szkole . Każda klasa organizowała swoją  przerwę na czytanie.  Czytaliśmy w klasach , w bibliotece , w świetlicy, na korytarzach szkolnych , nawet w autobusie  .

Ilość uczniów i pracowników szkoły czytających w tym dniu :   642 czytelników

zobacz zdjęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Rok szkolny 2023/2024, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.