Eurepejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

26 września w naszej szkole zorganizowany został  Europejski Dzień Języków Obcych dla uczniów kl.1-3. W tym dniu już od rana rozbrzmiewały pozdrowienia w wielu językach europejskich, na korytarzach słychać było śpiewających w różnych językach uczniów,  klasy przystrojone były flagami państw europejskich,  na gazetkach klasowych wywieszono podstawowe informacje o wybranym państwie europejskim, które dana klasa wylosowała. Uczniowie dyskutowali o tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Finał prowadzonych działań miał miejsce w piątek 27.09. podczas apelu szkolnego. Klasy wzięły udział w 4 rundach zadań, w których zaprezentowały rezultaty swoich działań. Śpiewano piosenki, prezentowano nowopoznane słowa, opowiadano o kraju i prezentowano prace, które klasy wspólnie wykonały, a także była walka na argumenty „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Niewątpliwie Europejski Dzień Języków wzbogacił wiedzę naszych uczniów na temat krajów Unii Europejskiej i zachęcił ich do nauki języków. Serdecznie dziękuję uczniom i ich wychowawcom za zaangażowanie i wspólną zabawę.
– Anna Rosińska-Maj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.