E-PODRĘCZNIKI

Zapraszamy do największego zbioru bezpłatnych zasobów Edukacyjnych w Polsce. Z e-podręczników można korzystać w każdej chwili, w każdym miejscu, w Polsce i za granicą, za pomocą komputera, laptopa, tabletu, telefonu. Działają we wszystkich systemach operacyjnych i przeglądarkach internetowych.
Wspierają nowatorski sposób nauczania, edukację, która nie nuży, jest atrakcyjna dla ucznia. Stąd bogactwo multimediów oraz niewyczerpywalny zbiór zadań interaktywnych. Docelowo na platformie internetowej www.epodreczniki.pl znajduje się kompletny zestaw do nauki 14 przedmiotów – począwszy od szkoły podstawowej do matury: e-podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, historii i społeczeństwa, historii, wiedzy o społeczeństwie, przyrody, geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki, zajęć komputerowych, informatyki oraz edukacji dla bezpieczeństwa.
W sumie e-podręczniki to blisko 4000 lekcji i zajęć, w tym ok. 1000 lekcji z matematyki, ok. 200 lekcji z Informatyki, ok. 790 lekcji z przedmiotów przyrodniczych, ok. 1250 lekcji z przedmiotów humanistycznych oraz 495 zajęć z edukacji wczesnoszkolnej.
E-podręczniki nie tylko przekazują wiedzę, ale również kształtują kompetencje cyfrowe, czytelnicze i medialne. Uczą programowania. Wykorzystują naturalną skłonność dzieci i młodzieży do wspólnej pracy i zabawy, fascynację nowymi technologiami i światem Internetu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.