Dzień postaci z bajek

To bajkowe święto obchodziliśmy w naszej szkole w dniu 7 listopada 2022. Klasy 1-3, oraz oddziały przedszkolne miały poniedziałek jak z bajki. Każdy mógł w ten dzień przebrać się za bajkową postać. Korytarz pierwszego piętra zamienił się w kolorową bajkową krainę dzięki girlandom i balonikom. Bajkowe postacie na przerwach bawiły się tanecznie. Po szkole krążyła bajkowa foto – budka. W bibliotece natomiast spotykaliśmy się, aby rozwiązywać bajkowe zagadki przy użyciu latarki i układaliśmy puzzle a bajkowymi postaciami. Na chętnych uczniów czekały krzyżówki i łamigłówki. Można było sprawdzić swoją znajomość baśni i bajek biorąc udział w konkursie Pomysłowość i różnorodność postaci prezentowanych przez uczniów przyprawiła nas o bajkowy zawrót głowy. Dziękujemy rodzicom za wspaniałe stroje dzieci.
Całość organizowały i czuwały : p. Marta Dudka i p. Monika Ballas

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.