Dzień Czystego Powietrza w naszej szkole

We wtorek 14 listopada, obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Nasi uczniowie brali udział w zajęciach z ekologii. Rozmawialiśmy o tym, co wpływa na czyste powietrze i co je zanieczyszcza. Poznaliśmy fakty i rozwialiśmy niektóre mity. W akcji wykorzystaliśmy materiały ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa – w ramach projektu, który realizujemy w naszej szkole.
Dodatkowo klasa 4a na godzinie wychowawczej dowiedziała się co to jest smog i jakie substancje wchodzą w jego skład. Podjęła dyskusję na temat przyczyn jego powstawania i sposobów zmniejszania zanieczyszczenia powietrza.

zobacz zdjęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2023/2024, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.