Dzień bez samochodu

Klasy 1a, 1b, 2b, 2d i 3d  oraz klasy starsze na lekcjach techniki w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w dniach 16-22.09 2021r. obchodząc  „Dzień bez samochodu” wykonały prace plastyczne, które przedstawiały różne formy aktywności fizycznej oraz ekologiczne sposoby docierania do szkoły, pracy oraz innych odległych miejsc wykorzystując alternatywne sposoby przemieszczania się z miejsca na miejsce np.: komunikację miejską, rower, hulajnogę czy pieszo. Dodatkowo klasa 3d w wyznaczonym dniu przyszła ubrana na kolor zielony- utożsamiany z czystą, zieloną planetą bez spalin  samochodowych. Dodatkowo uczniowie brali udział w licznych zabawach i quizach związanych z bezpieczeństwem na drodze, a także przy tej okazji obejrzały filmik pt. ” Historia rowerów”, który okazywał, jak na przestrzeni wieków (od średniowiecza po czasy współczesne) zmieniał się ten środek podróżowania.

Zapraszamy do galerii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.