Dzień Babci i Dziadka – akcja wolontariatu

Ze względu na panującą epidemię,dzieci nie mogły odwiedzić  tym roku mieszkańców Domu Opieki z repertuarem artystycznym. W tej sytuacji postanowiliśmy przygotować dla Seniorów inną niespodziankę. Dzieci przyniosły do szkoły pięknie zapakowane kubki z talerzykami, natomiast rodzice przygotowali własnoręcznie upieczone babeczki i ciastka. Nasze dary wraz z życzeniami przekazaliśmy pracownikom domu opieki.

„W taki dzień choć przez chwilę niech świat będzie piękniejszy. Życzyliśmy babciom i dziadkom przede wszystkim zdrowia, bo ono pozwala żyć długo i cieszyć się każdą chwilą.”

Słowa wdzięczności kierujemy do wychowawców, którzy przyczynili się na swoich lekcjach do rozpropagowania idei wolontariatu.

Dzieci, które przyniosły seniorom upominki miały świadomość, że chodzi o to, żeby obdarować dziadków i babcie, którzy nie mają swoich wnuków. To była dla nich przede wszystkim lekcja empatii i szacunku dla starszych.

Takie gesty, taka życzliwość i takie dary serca, w tak trudnym czasie miały szczególne znaczenie. To niezwykle wzruszające i budujące uczucie, że spora ilość osób z naszej szkoły i otoczenia przystąpiła do akcji.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, paniom z Klubu Seniora Osiedla Trynek, za pomoc w zorganizowaniu akcji, poświęcenie czasu i otwarcie serca by sprawić radość drugiemu człowiekowi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.