Drugoklasiści w Obserwatorium Astronomicznym

W poniedziałek, 23 maja 2022 r. klasy IIa i IId były na wycieczce w Ośrodku Astroturystyki w Sopotni Wielkiej. Warsztaty odbywały się w siedzibie Stowarzyszenia POLARIS, zajmującego się popularyzowaniem obserwacji astronomicznych. W czasie zajęć dzieci za pomocą detektora metali poszukiwały meteorytów ćwiczebnych. Zwiedzały również kopułę Obserwatorium Astronomicznego, gdzie znajduje się jeden z największych teleskopów w regionie, umożliwiający obserwację, nawet najtrudniejszych do odszukania obiektów Układu Słonecznego. Najciekawszy jednak był udział w misji kosmicznej we wnętrzu ( w skali 1:1) modelu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, w trakcie której symulowano sterowanie stacją. Załogi składające się z naszych uczniów doskonale poradziły sobie w kosmosie. Misje zakończyły się pełnym sukcesem. Wycieczka, poprzez zabawę poszerzyła wiedzę dzieci o kosmosie i sprawiła im wiele radości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.