„Chwyć byki za rogi” – relacja z Dyktanda Rodzinnego

23 maja odbyła się druga edycja Dyktanda Rodzinnego pt. „Chwyć byki za rogi”. Do tegorocznej zabawy zgłosiło się 40 drużyn: dziecko + opiekun (rodzic, dziadek, babcia, ciocia, wujek, siostra lub brat). Rywalizacja była zacięta, uczestnicy zmierzyli się z takimi trudnościami ortograficznymi jak „wysokogatunkowy”, ” zahuczałyby” czy „na co dzień”. Po napisaniu dyktanda jury rozpoczęło sprawdzanie, natomiast uczestnicy przy akompaniamencie piosenek w wykonaniu naszych uczennic, skorzystali z kawiarenki. Laureaci tegorocznego dyktanda:
I miejsce: Dagmara Milewska z Bratem,
II miejsce: Bartłomiej Lach z Mamą,
III miejsce: Natalia Korytowska z Mamą.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkich uczestników zapraszamy do rywalizacji
w przyszłym roku.

Organizator: Aleksandra Swierczek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2018/2019, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.