Akcja Żonkil

Zespół Szkolno-Przedszkolny po raz kolejny dołączył do projektu #Akcja Żonkil organizowanym przez Muzeum Żydów Polskich POLIN.

W tym roku obchodzimy 77 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. #Łączy nas pamięć o tych, którzy brali w nim udział. W dniach poprzedzających 19.04 niektóre klasy naszej szkoły dowiedziały się o przyczynach, przebiegu i skutkach tego powstania. Oglądnęli również film „I nie było żadnej nadziei”. Klasy 8 wykonały plakaty informujące o tym wydarzeniu. Natomiast 20.04 weźmiemy udział w działaniach zaplanowanych bezpośrednio przez Muzeum POLIN. Niestety w tym roku nie uda nam się rozdać żonkili z powodu epidemii. Niemniej żonkile zostały wykonane!

Akcja Żonkil – galeria
Patrycja Małkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.