Akcja Koła PCK- Wyprawka dla pierwszoklasisty

Uczniowie klasy 3b Olaf Sobek, Jakub Woźniak i Mateusz Labiszak , zorganizowali w naszej szkole zbiórkę materiałów papierniczych dla dzieci z Placówki Pieczy Zastępczej w Gliwicach, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP.

19.06.2018r wolontariusze przekazali sistrom zakonnym dary od wszystkich dzieci z ZSP Nr 3. W domu dziecka przebywa ponad 100 małych podopiecznych i wszelka pomoc jest mile widziana. Zapewniono nas, że wszystkie materiały papiernicze i piśmienne bardzo się przydadzą. Chłopcy również bawili się z dziećmi na placu zabaw.  Maluchy nie chciały od nich odstąpić, gdy musieliśmy wracać do szkoły. W przyszłym roku szkolnym również planujemy podobne akcje.

Opiekun: Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.