Akcja: Dzienniczek Dobrych Uczynków

Drogie dzieci, Droga młodzieży!

Zostańcie Aniołami Wolontariuszami.
Jeżeli lubicie pomagać innym i sprawia Wam to satysfakcję, to zapraszamy Was do Szkolnej Akcji pod hasłem „Dzienniczek Dobrych Uczynków”. Jeżeli do tej pory jeszcze nikomu nie pomogliście, to spróbujcie , zobaczcie jakie to proste i ile radości sprawicie tym sobie i osobie, której pomogliście.

Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci z klas 1-6.
Akcja trwa od 1 października 2019 r.  do 1 lutego 2020 r.

Jak się przyłączyć?

1. Załóżcie zeszyty i zapisujcie w nich co dobrego uczyniliście dla innej osoby, podając jej imię (musi być podana data i podpis, np. nauczyciela, rodzica, sąsiada…)
  2. Zeszyt prowadźcie starannie i możecie go ozdabiać, za to są dodatkowe punkty.
  3. Starajcie się każdego dnia zrobić dobry uczynek dla drugiej osoby.

Przykłady Dobrych Uczynków:
– opieka, pomoc koleżankom i kolegom niepełnosprawnym,
– pomoc w nauce osobom mniej zdolnym,
– nawiązywanie przyjaźni z uczniem nieakceptowanym w klasie,
– podzielenie się kanapką z osobą głodną,
– ustępowanie miejsca starszym i inwalidom,
– pomoc sąsiadom, np. zaniesieniu zakupów,
– odwiedzanie chorych kolegów i pomoc im w nauce,
– postanowienie że nie używam brzydkich słów – wulgaryzmów i dotrzymywanie obietnicy.
– jeśli nie masz babci i dziadka przejdź z rodzicami do domu opieki społecznej i podajcie dłoń samotnej osobie odwiedzając ją,
– udział w akcjach charytatywnych.
Samemu również można wymyślić dobry uczynek i zapisać go.

Organizatorzy:

Elżbieta Kwiatkowska

Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2019/2020, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.