Pozytywni Gliwice 2016 FESTYN

Szanowni Państwo,
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych. Szacuje się że jedynie 25% Pacjentów znajduje „bliźniaka genetycznego” w rodzinie. Niestety, dla pozostałych, jedyną szansą jest przeszczep od Dawcy niespokrewnionego. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób dołączyło do grona potencjalnych Dawców szpiku. Im więcej potencjalnych dawców, tym większe szanse na życie dla chorujących ludzi!

Aby zwiększyć szanse na znalezienie dawcy dla jak największej liczby chorych, w ramach kampanii „Pozytywni Gliwice” w naszej szkole GIMNAZJUM NR 4 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Celem tego wydarzenia jest nie tylko rejestracja, ale także edukacja i walka z powszechnymi mitami dotyczącymi idei dawstwa szpiku. Podjęliśmy to działanie wspólnie z Fundacją DKMS Polska, której misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. WAŻNA JEST EDUKACJA LUDZI w tym zakresie i inspirowanie ich do decyzji jaką jest rejestracja jako potencjalny Dawca szpiku – świadczącej o zaangażowaniu, wrażliwości i dojrzałości emocjonalnej człowieka, który zechce podzielić się cząstką siebie i być może uratować komuś życie. W chwili obecnej w bazie DKMS POLSKA zarejestrowanych jest ponad 880.000 potencjalnych Dawców szpiku, spośród których 2 946 oddało już swoje komórki macierzyste lub szpik chorym z Polski i całego świata, dając im tym samym szansę na życie. Fundacja podejmuje wszelkie działania, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby. Jeżeli jesteś między 18 a 55 rokiem życia i gotowy zrobić coś wielkiego I wyjątkowego, przyjdź i zarejestruj się.

Akcję organizujemy wspólnie ze wszystkimi szkołami osiedla Trynek.

Więcej dowiesz się:

W dniu 7 MAJA 2016 roku od godziny 13.00-17.00 ZAPRASZAMY
do GIMNAZJUM NR 4 W GLIWICACH przy ulicy Asnyka 36.
CZEKAMY NA CIEBIE. DZIELĄC SIĘ NIE TRACISZ NIC.

Przyjdź również jeśli masz wątpliwości, lub po prostu chciałbyś dowiedzieć się więcej.

Z chęcią udzielimy informacji na temat procedury rejestracji oraz dawstwa szpiku. Zapraszamy także do zapoznania się z informacjami na stronie fundacji DKMS: HYPERLINK „http://www.dkms.pl/pacjenci-rodzina-i-przyjaciele/najczesciej-zadawane-

Metody pobrań w skrócie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.