Kwesta dla hospicjum

Kwesta dla hospicjum – 30, 31październik i 1 listopada 2021

Kwesta odbyła się na wielu gliwickich cmentarzach z okazji dnia Wszystkich Świętych. Dochód ze zbiórki został przeznaczony na trwającą rozbudowę i modernizację Hospicjum Miłosierdzia Bożego przy ul. Daszyńskiego w Gliwicach.

„Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas żeby, kwestować na rzecz Hospicjum oraz wszystkim darczyńcom za każdą wrzuconą złotówkę!

Wolontariusze – uczniowie  naszej szkoły, biorący udział w akcji:

Weronika Floryszczyk   7e

Weronika Pięta              7e

Borys Nowakowski        7d

Maja Dryszel                  7d

Jakub Fraś                      7d

Viwian Niemiec             7e

Torowska Oliwia           7e

Sówka Julia Michalina  7e

Strzyż Michał                 7e

Serafin Maja                  7e

Szotek Milena               8a

Momot Magdalena        8a

Polak Aleksandra          8a

Rochowska Wiktoria     8a

Martyna Gizińska          8a

Dzięki hojności gliwiczan, podczas pierowszolistopadowej Kwesty na gliwickich cmentarzach wolontariusze Hospicjum Miłosierdzia Bożego zebrali  230 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na dalszą rozbudowę placówki przy ul. Daszyńskiego oraz działalność bieżącą.
Rozbudowa Hospicjum Miłosierdzia Bożego przy ul. Daszyńskiego 29 w Gliwicach rozpoczęła się w czerwcu 2018 r. Prace są zaawansowane, ale sporo zostało jeszcze do zrobienia. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb chorych i będzie spełniał wymogi stawiane oddziałom medycyny paliatywnej. Rozbudowa palcówki polega na zbudowaniu trzeciego budynku, który połączy dwa już istniejące. Na powierzchni  łącznie około 1800 m2 znajdą się m.in. sale chorych, gabinety zabiegowe i lekarskie, pokój pielęgniarek, kaplica, kuchnia, magazyny, zaplecza socjalne, dział farmacji oraz serwerownia.

Opiekun Koła PCK: Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.