Ekoeksperymentarium w 1b

Klasa Ib w tym półroczu przystąpiła  do nowego projektu edukacyjnego ,,Ekoeksperymentarium” . W ramach zajęć kreatywnych przeprowadzono dwie lekcje w oparciu o ciekawe scenariusze. Interaktywne gry online kształtujące  postawy proekologiczne były  ciekawym ubogaceniem tego projektu.

Biorąc udział w programie:

• Kształcimy umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania uczniów,
  • zapewniamy uczniom  rozwój osobowy i społeczny,
  • rozbudzamy i zaspokajamy naturalną ciekawość poznawczą uczniów.

Ponadto 22.02.2021  w ramach Uniwersytetu Dzieci przeprowadziliśmy bardzo ciekawe zajęcia na temat: Jak zbudować prototyp oczyszczalni wody?

Podczas zajęć uczniowie pracując w grupach, wspólnie zrealizowali zadanie projektowe. Za pomocą bardzo prostych materiałów, takich jak papier, klej, spinacze czy wata, stworzyli prototyp oczyszczalni ścieków, którego funkcjonalność została sprawdzona pod koniec zajęć. Aktywności te nauczyły uczniów współpracy, myślenia projektowego i twórczego rozwiązywania problemów.

Zapraszamy do zdjęć

Zobacz dyplom

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.