Wirusoochrona – podsumowanie akcji

Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w  akcji informacyjno – edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Akcja miała na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.
Patronat nad akcją objął Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wychowawcy klas I-III przeprowadzili w swoich klasach zajęcia, w których poruszyli tematykę przenoszenia się wirusów, przypomnieli o zasadach higieny i sposobach zarażania się wirusami. Zajęcia zostały wzbogacone filmami, obrazkami, rymowankami i piosenką.  Podsumowaniem każdych zajęć były kolorowanki i krzyżówki utrwalające wiedzę uczniów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.