Pomagamy i wspieramy w walce z COVID-19 !

W odpowiedzi na zaproszenie Gliwickiej Inicjatywy Obywatelskiej do akcji „Pomóżmy chorym w gliwickim szpitalu” nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny niezwłocznie ogłosił zbiórkę rzeczy niezbędnych pacjentom na co dzień.
W ciągu trzech dni udało nam się zebrać taki ogrom rzeczy, że potrzebny był specjalny środek transportu (w tym miejscu należy wpisać podziękowania dla Pana R.).
Trzeba było zrobić dwa kursy na miejsce zbiórki. Wymowna była reakcja Pana obierającego dary „… tirem jeszcze nikt do tej pory nie dowoził darów …”
Dziękujemy bardzo za tak szybką reakcję całej społeczności ZSP 3: nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom administracyjnym, paniom z Klubu Seniora i wszystkim tym, których nie wymieniono, a dołączyli się do akcji.
Wspaniałe jest to, że na każdy apel o pomoc dla innych, społeczność SP nr 5 i PM nr 20 zawsze reaguje z niesamowitym zaangażowaniem.
Świadomość, że chociaż troszkę polepszyliśmy czas pobytu w szpitalu osobom potrzebującym wsparcia, utwierdziła nas kolejny raz w przekonaniu, że „pomaganie jest fajne”:)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.