Akcja „Światowy Dzień Mieszkalnictwa”

W dniu 9.10.2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji związanej z Światowym Dniem Mieszkalnictwa.

Jest to działanie w ramach projektu PoczytajMY. ONZ ustaliło każdy pierwszy poniedziałek października Dniem Mieszkalnictwa. Akcja jest realizowana, aby uwrażliwić ludzi na to, że na całym świecie jest problem z mieszkaniami, poziomem życia i bezdomnością.

Uczniowie  wykonali plakat informujący o tym, że część ludzi mieszka w przestronnych, ciepłych i wyposażonych w różne udogodnienia mieszkaniach i domach, a wiele milionów ludzi musi się zadowolić lichymi, często zrobionymi z kartonów mieszkaniach. Poza tym uczniowie zapoznali się z literaturą, która porusza problem bezdomności i osamotnienia.

P. Małkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.