International Talk Like a Pirate Day, czyli Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat w klasach 1-3.

19 września na całym świecie obchodzone jest święto o jednej z najdziwniejszych chyba nazw – International Talk Like a Pirate Day, czyli Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat.

21 września  wszystkie dzieci z klas 1-3 były ubrane w pirackie stroje przygotowane w domu przez rodziców –  wystarczyła bluzka lub chustka na głowę. Każda klasa wymyśliła dla siebie piracką nazwę – Pirateusze, Ogniste Wilki Morskie, Bogaci Piraci,  czy Papugi z Karaibów:) Każde dziecko miało szanse zostać piratem, pod warunkiem, że weźmie  udział  w śpiewach i  tańcach pirackich, zabawach plastycznych, wykona pirackie zadania matematyczne lub pirackie zadania z j. angielskiego.  Klasy znakomicie bawiły się m. in. przy pląsach „Płyną statki z bananami”, czy  „Piracka gra”. Miały okazję podejrzeć swoich kolegów z innych klas, dzięki połączeniu internetowemu. Bawiliśmy się fantastycznie.

Ahoj szczury lądowe! Za rok Wilki Morskie z SP 5 ubiorą pirackie stroje  i świętować będą Międzynarodowy Dzień Mówienia po Piracku!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.