Dzień Dobrych Uczynków w ZSP3

„Dobre uczynki są jak gwiazdy. Pojedynczo znaczą niewiele, razem są w stanie rozświetlić całe niebo.”

Ten szczególny dzień należał do wszystkich, którzy chcieli podzielić się tym, co w ostatnim czasie dobrego zrobili. Swoje dobre uczynki umieszczali w specjalnie przygotowanym miejscu na padlecie w zakładce WOLONTARIAT . Mamy nadzieję, że takie akcje skłonią do refleksji nad sobą, nad tym, jacy jesteśmy na co dzień dla ludzi, zwierząt i środowiska. Należy pamiętać, że nawet najmniejszy dobry uczynek świadczy o naszej dobroci, empatii i trosce o środowisko, w którym żyjemy.

Oto wpisy uczniów naszej szkoły na padlet

• Sumiennie wykonywałem obowiązki domowe 🙂 Nicolas
  • Pomogłem sąsiadce wnieść zakupy:) Michał
  • Byłam na spacerze z psem sąsiadki:) Lena
  • Pomogłam babci w robieniu zakupów oraz pomogłam mamie w obowiązkach domowych 🙂 Natalia
  • Gdy byłam na rowerze zatrzymała mnie jakaś Pani. Powiedziała mi, że uciekł jej pies i czy może go gdzieś widziałam. Pomogłam jej go szukać i wspólnymi siłami udało nam się go znaleźć (okazało się że uciekł na pola). Amelia
  • Pomogłam koleżance z młodszej klasy w zadaniu domowym z matematyki 🙂 Amelia

Przeprowadzono również konkurs, w którym zwyciężyli:

Magdalena Sobczyk 8c
    Robert Pawelec 2a
    Tomasz Pawelec 3c

Zobacz zdjęcia prac

Opiekun Szkolnego Koła PCK: Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.