Informacja o konkursie plastycznym

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim „Niedziela” i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. organizuje VIII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna” – wyjątkowego konkursu, w którym każdego roku uczestniczy kilka tysięcy dzieci.

„Twoja ulubiona opowieść biblijna” – to wyjątkowy ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6-13 lat, Zadaniem czekającym na uczestników konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej obrazującej ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.
Konkurs łączy w sobie cechy konkursu plastycznego z propagowaniem wiedzy o Piśmie Świętym. Z każdym rokiem konkurs cieszy się większym zainteresowaniem, co przekłada się na tysiące prac, które każdego roku zgłaszane są do udziału w konkursie. W 2019 roku patronat honorowy nad konkursem objął Biskup Antoni Długosz.
Zwieńczeniem konkursu będzie wydanie kalendarza „Twoja ulubiona opowieść biblijna” na 2021, w którym zamieszczonych zostanie 12 nagrodzonych prac (4 z każdej kategorii wiekowej). Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych.

Zobacz stronę konkursu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.