Odwiedziny wolontariuszy w Domu Opieki Społecznej

13 grudnia 2019r uczniowie naszej szkoły w ramach wolontariatu odwiedzili Dom Opieki Społecznej „Opoka”. Podopieczni czekali na nas z zaciekawieniem, natomiast nasi uczniowie pełni emocji i tremy przygotowywali się do występów.

Jasełka pt.” Anielskie Święta” przedstawiły dzieci z koła teatralnego pod przewodnictwem Pani Eweliny Grochowskiej. Opowieść o wydarzeniach Wigilijnej nocy w wykonaniu małych artystów wywołała wiele emocji i wzruszeń.

Następnie zaprezentowała się klasa 3c, która rozśpiewała całą salę. Dzieci  mówiły wiersze, tańczyły i pięknie śpiewały dobrze wszystkim znane kolędy. Zespół cheerleaderek, dziewcząt z klas II i V, zachwycił wszystkich swoim żywiołowym tańcem w takt świątecznej muzyki.

Wspólne śpiewanie kolęd i pozytywna energia emanującą od dzieci zmieniła smutne twarze starszych osób.  Pojawiły się na nich uśmiechy. Trema i emocje odeszły w zapomnienie i wszyscy wspaniale się bawili. Na koniec naszych odwiedzin przekazaliśmy podopiecznym domu opieki kartki z życzeniami świątecznymi i mikołajki z szyszek, wykonane przez naszych uczniów na Warsztatach Bożonarodzeniowych.
Dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom za przygotowania występów dla seniorów. Za poświęcony czas i serce.

Pamiętajmy! My też, będziemy kiedyś starsi i też                 będziemy potrzebowali bliskości i miłości innych.

Organizatorzy: Ewelina Grochowska, Elżbieta Kwiatkowska, Ewa Baran, Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.